А. ОСНОВНА НАЧЕЛА И ЦИЉЕВИ (3Д)
1. ДЕЦЕНТРАЛИЗАЦИЈА
2. ДЕПАРТИЗАЦИЈА
3. ДЕКРИМИНАЛИЗАЦИЈА СРБИЈЕ
Равномерни развој целе Србије. Меритократија, не партикратија. Струка и одговорност као критеријуми избора руководећих кадрова, стоп непотизму. Потпуна транспарентност у раду без скривених клаузула. Стоп партијском запошљавању. Нулта толеранција на корупцију. Формирање посебног тужилаштва са посебним овлашћењима у борби против корупције и повезаности политике и мафије (СПЕТ).
Б. ОСНОВНИ ПРИНЦИПИ ДЕЛОВАЊА
1. Јединство државе коју чини 7 равноправних региона које заступа 120 народних посланика у Скупштини Републике Србије по пропорционалном систему:
- Западна Србија,
- Шумадија,
- Јужна Србија,
- Источна Србија,
- Београд,
- Војводина,
- Косово и Метохија.
Сва питања од националног значаја морају се решавати на националном референдуму.
2. Равномерни развој Србије, пре свега у области привреде и изградњи инфраструктуре. Приоритет дати девастираним општинама и граничним општинама. Капиталне инвестиције довести у све делове Србије, не само у Београд. Предност домаћим фирмама за подстицај и развој и пореске олакшице. Посебне стимулативне мере за мала и средња предузећа као стуб привредног развоја Србије.
3. Реформа здравства. Усвојити Закон о националном значају здравствених радника којим се гарантује запошљавање свим здравственим радницима најкасније годину дана након положеног државног испита. Изједначавање државног и приватног здравства. Укидање свих листи чекања и обезбеђивање свих здравствених услуга болесницима у року од најкасније месец дана. Отворити нова породилишта у свим градовима и општинама са преко 30 000 становника. Повећање зарада медицинском и немедицинском особљу и увођење платних разреда у односу на сложеност процедура и услуга.
4. Реформа просвете и образовања. Основно и средње образовање је бесплатно за све. Обезбедити свим ученицима основних и средњих школа бесплатне уџбенике без обзира на место рођења или боравка. Ускладити програме са трендовима у свету. Високо образовање организовати према стручним профилима и потребама друштва. Стимулативне мере за научне раднике и подршка научним пројектима. Повећање зарада просветним радницима.
5. Реформа пореског система и увођење прогресивног опорезивања. Богати морају плаћати веће порезе, а сиромашни мање. Укинути ПДВ за производе намењене деци до 7 година старости. У свим местима са присутном депопулацијом или девастираном привредом укинути ПДВ на грађевинске објекте намењене становању, а у високоразвијенијим општинама увести ПДВ на грађевинске објекте од 30%.
6. Посебни подстицаји за пољопривреду као главног чиниоца привредног раста Србије. Брига о селу.
7. Брига о деци, породици и социјална давања. Отворити довољан број вртића за сву децу где постоји потреба. Вртићи морају бити бесплатни. Већа социјална давања за све угрожене категорије и побољшање статуса особа са инвалидитетом, укључујући и ратне војне инвалиде. Посебна помоћ хранитељским породицама, породицама са децом која имају сметње у развоју.
8. Подстицај за културу и већа улагања у културу у свим сферама. Подршка развоју спорта и омладини.
9. Очување природе и животне средине. Увођење највиших еколошких стандарда у очувању земље, воде и ваздуха. Мораторијум на расправу о рударењу литијума до уласка Србије у ЕУ.
10. Реформа судства и тужилаштва. Формирање Специјалног тужилаштва са посебним овлашћењима за борбу против организованог криминала и криминала у државним институцијама.
В. РАЦИОНАЛИЗАЦИЈА И РЕГИОНАЛИЗАЦИЈА ИЗВРШНЕ И ЗАКОНОДАВНЕ ВЛАСТИ
1. Смањивање броја народних посланика у Скупштини Србије са 250 на 120. Премештање седишта председника Републике са Андрићевог венца у Крагујевац. Смањивање броја министарстава у Влади Републике Србије и броја министара на 18 са садашњих 30. Седишта министарстава распоредити по равномерном принципу у градове са преко 100 000 становника. У Београду распоредити 4 министарства, у Новом Саду и Нишу по 2, а преосталих 10 у највеће градове Србије поштујући равномерну територијалну заступљеност свих делова Србије. Седиште Владе је у Београду коју чине 18 министарстава:
- министарство финансија,
- министарство привреде,
- унутрашње и спољашње трговине,
- министарство одбране,
- министарство унутрашњих послова,
- министарство спољних послова,
- министарство пољопривреде, шумарства и водопривреде,
- министарство здравља, заштите животне средине и демографије,
- министарство грађевинарства, саобраћаја и инфраструктуре,
- министарство енергетике и рударства,
- министарство правде,
- министарство просвете и науке,
- министарство културе,
- министарство спорта и омладине,
- министарство информисања и телекомуникација,
- министарство државне управе и локалне самоуправе,
- министарство за евроинтеграције, мањинска и људска права,
- министарство за рад, запошљавање, борачка и социјална питања,
- министарство туризма и брига о селу.
2. Промена изборног закона у коме би се увео принцип непосредног бирања градоначелника, председника општине и начелника Полицијске управе. Изборни закон мора да гарантује равномерну заступљеност свих грађана Србије по територијалном принципу.